TRENDY 2018 v interiérech a koupelnách
13. 07., 2018
TRENDY 2018 v interiérech a koupelnách

TRENDY 2018 v interiérech|koupelnách

|tmavé odstíny |high tech

Letošní rok 2018 bude pro interiér koupelen zcela zásadní a očekáváme dva hlavní proudy. Jeden bude představovat návrat k minulosti a to k osvědčeným postupům a designu, druhým pak minimalismus, moderna a co hlavně HIGH_TECH zařízení pro zvýšení komfortu.

Koupelny v tmavých odstínech | černá | intimní osvětlení

Absolutní trend tohoto roku jsou tmavé až černé barvy. Veselé pastelové barvy jsou na ústupu.

Když už barva tak žlutá. Tento trend se přesouvá z kuchyní, kde jsme loni zaznamenali zvýšený zájem o tmavé spotřebiče, skříně, kuchyňské linky. Nyní se vše přesouvá do koupelen, kde varianty černé s bílou jsou velice žádané a trendy. V naší nabídce se jedná hlavně o série CORE | EMERY,| MAGIC | SHIFT | ONE

Na co se klade velký důraz je intimita a kvalita osvětlení. Pomalu ustupuje silné bílé, které nahrazuje teplá žlutá barva přinášející potřebný klid a relax tam kde ho chceme mít. Koupelny se stávají oázou klidu a odpočinku po perném pracovním dni.

intimní osvětlení
tmavá koupelna

Neutrální trend | světlá šedá_hnědá | kámen | dřevo

Stále IN bude neutrální barva jako je cementová šedá, světle béžová, bílá, ale hlavně roste zájem o přírodní imitace mramoru, kamene všeobecně, dále pak dekoru dřeva. Vše se odehrává v souladu s výrobci, kteří díky stále kvalitnějším technologiím jsou schopni tyto materiály imitovat do takové úrovně, že jsou k nerozeznání.

Co je důležité zmínit, že tyto materiály jsou schopné být odolnějšími a užitečnějšími než jejich přírodní zdroj.

RETRO styl je zpět | HIGH TECH v koupelnách má vysokou oblibu

Návrat do minulosti a tak trochu hledání inspirace u předchozích generací je přirozené. Koupelny v tom nejsou žádnou výjimkou. Jednoduché tvary, čistost linie, klasické bílá sanitární keramika. Časté používání různých formátů mozaiky. Zkrátka RETRO je zde a jeho novodobé promíchání s dnešní modernou vytváří velice zajímavý design.

Staré koupelny našich babiček můžou nést spousty moderních prvků a výsledek je více než originální. HIGH -TECH zařízení v koupelnách je proti jednoduchému stylu v kontrastu. Moderní technologie jsou stále více oblíbenější i v prostorách koupelen. Je přeci úžasný „relax”, když si napustím vanu horké vody a přes svůj chytrý telefon se připojím pomocí bluetooth přímo pod vanu k systému, který v tomto spojení vytvoří z běžné plechové vany od firmy KALDEWEI velký reproduktor ve kterém ležím. Relaxační hudba se line přímo z vany ! Jak úžasné.

Regulace podlahového topení v koupelně připojené na domácí síť a tím mít možnost nastavit si teplotu vzdáleně dle příjezdu domů. Velkou novinkou jsou takzvané „chytré” toalety, které se po použití samy dezinfikují.Stále více se dbá na vyšší hygienické nároky a ty lze docílit používáním bezdotykových senzorových tlačítek určených ke splachování toalet.

Malá koupelna může vypadat prostorně

Pryč jsou doby kdy malá koupelna byla symbolem nedostatku financí. Dříve jsem budovali velké koupelny s rohovou vanou, nesmyslně nepromyšlený prostor bez využití. Dnešním hitem a trendem doby jsou malé koupelny s velice intimním prostorem, který tak vytváří přímý dialog s jeho uživatelem.

Takové koupelny vyžadují více plánování a tento prostor musí být efektivně využit. Doslova každý centimetr plochy má svůj význam. Vany jsou jednoduché pro jednu osobu, toalety musí mít hlavně moderní design. Keramické obklady jsou světlé, jejich povrch je hladký matný, formáty různé např. 20x50 je velice oblíbený.

Takové jsou série obkladů MAXIMO, LISBON, PROVANCE, CLEO.

Komentáře:

Přidání komentáře jako host: